Hakkımızda

Ş.KARAAĞAÇ YAMANLAR KIZ ÖĞRENCİ YURDU

30.09.2005 tarihinde kurulmuştur.İlk faaliyetine 14 öğrenciyle başlayan yamanlar kız yurdu aradan fazla geçmeyen süreç zarfında 220 öğrenci kapasitesine ulaşmıştır. Şarkikaraağaç ‘ta ilk ve tek özel yurttur.
ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARI’NDAN hiçbir zaman ödün vermeyen ve çağdaş yönetim anlayışıyla öğrencileriyle bütünleşmeyi esas alan Yamanlar Kız Öğrenci Yurdu başarının  çalışma şartlarıyla doğrudan bağlantılı olduğunun bilinci içerisinde öğrencilerine rahat, huzurlu,sıcak ve güvenli ortam sağlamanın mutluluğunu sizlerle paylaşmayı amaçlamaktadır.

YAMANLAR KIZ ÖĞRENCİ YURDU anlayışlı bir yönetim ve deneyimli personeli ile değerli öğrencilerimize  en iyi hizmeti vermektedir.

Öğrencilerimizin başarısı ve onların istikbaline yönelik seçkin imkanlar sunan YAMANLAR,herkes tarafından tanınan ve tercih edilen bir yurt olarak varlığını sürdürecek ve geleceğimizin teminatı   olan genç kızlarımızın öğrenim hayatlarında  YENİ EVLERİ olacaktır.

YURDUMUZUN ÖĞRENCİLERİMİZE GARANTİ VERDİĞİ HUSUSLAR

Ş.karaağaçta iklim nedeniyle 5 ay boyunca ağır kış şartları yaşanmaktadır.Öğrencilerimizin bu kış şartlarında sağlıklı bir şekilde öğrenimlerine devem etmeleri için yurdumuz her saatte bir olmak üzere günlük 20 gidiş 20 geliş 40 sefer okula servis imkani sağlamaktadır.Ayrıca bizim en önemli gördüğümüz
öğrencilerimizin güvenliğidir.Bu servis aracılığıyla öğrencilerimiz yaya yürümeyerek güvenli bir okul hayatı süreceklerdir.

Ayrıca öğrencilerimizin memleket dönüşlerinde servisimiz saat kaç olursa olsun alo servis hattına bir telefonla öğrencilerimizi şehrin neresinde olursa olsun alıp yurda getirmenin garantisini vermektedir.

YURDUMUZ öğrencilerimizin içerde olduğu kadarıyla dışarıda olan sorunlarını çözme garantisi de vermektedir.

GÜVENLİK
Yamanlar kız öğrenci yurdu ilk olarak güvenliğe önem göstermektedir.Güvenlik ekibiyle bütün önlemlerini alıp güvenliği üst düzeye çıkarmyıştır.Amacımız velilerden öğrencilerimizi nasıl teslim aldıysak öyle teslim etmektir.Öğrencilerimizin derslerine rahat çalışıp okula rahat gitmeleri için güvenli bir ortam sağlamaktayız.
Öğrencilerimizin herhangi bir gecikme veya yurda uğramama gibi
durumlarında her ne olursa olsun velilerimiz kısa mesaj servisimizle bilgilendirileceklerdir.

Biz  idare ve personelimizle her konuda garanti vermeye hazırız.